| Nombre De La Marca: | RESKY |
| Número De Modelo: | LP7974173 |
| Cuota De Producción: | 100 piezas |
| Precio: | Negociable |
| Detalles Del Embalaje: | Caja de papel |
| Condiciones De Pago: | T/T, Unión Occidental |
| Item | Specifications |
|---|---|
| Batteries | 3.9V 16000mAh LiPo battery |
| Charge voltage | 4.45V |
| Nominal voltage | 3.0V |
| Nominal capacity | 16000mAh 10C Discharge |
| Charge current | Standard Charging: 0.5C Rapid charge: 1C |
| Standard Charging method | 0.5C CC(constant current) charge to 4.45V, then CV(constant voltage 4.45V) charge till charge current decline to ≤0.05C |
| Charging time | Standard Charging: 2.75 hours (Ref.) Rapid charge: 2 hours (Ref.) |
| Max. charge current | 1C |
| Max. discharge current | 20.0C |
| Discharge cut-off voltage | 3.0V |
| Operating temperature | 10℃~+45℃(Charging) -10℃~+60℃(Discharging) |
| Storage temperature | -10°C ~ +45°C |
| Dimension | Length: 173±2mm (not including tabs) Width: 74±0.5mm Thickness: 8±0.2mm |
| Drop Test | The cell is to be dropped from a height of meter twice onto concrete ground. No fire, no leakage |